Genetyka sądowa

Genetyka sądowa

Chcesz pomagać w walce z przestępczością i wspierać wymiar sprawiedliwości? Interesujesz się naukami przyrodniczymi i medycyną sądową? Kierunek Genetyka sądowa to idealna propozycja dla Ciebie! Nauczysz się analizować materiał genetyczny, identyfikować osoby i zwierzęta oraz pomagać w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.

Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

Kierunek Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia to doskonała opcja dla osób zainteresowanych zagadnieniami zdrowia, opieki medycznej oraz zarządzania. Program kształcenia skupia się na zdobywaniu wiedzy z zakresu ekonomii, prawa oraz organizacji w sektorze ochrony zdrowia. Studenci poznają m.in. zasady funkcjonowania systemów ochrony zdrowia, procesy finansowe i ekonomiczne w opiece medycznej, a także metody zarządzania i organizacji instytucji medycznych. Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie umiejętności praktycznych oraz teoretycznych, które są potrzebne do pracy w różnych sektorach ochrony zdrowia, np. w szpitalach, przychodniach, klinikach, ubezpieczalniach zdrowotnych, a także w administracji publicznej.

Studia medyczne

Studia medyczne

Biologia i chemia to klucz do tej grupy. Którykolwiek kierunek stąd wybierzesz powinna charakteryzować Cię chęć niesienia pomocy. Znajdziesz tu między innymi dietetykę, farmację, pielęgniarstwo, kierunek lekarski, a nawet weterynarię. Pochłanianie ogromnej ilości wiedzy na kierunkach medycznych nie dziwi nikogo. A to dlatego, że kończąc taki kierunek, bardziej lub mniej bezpośrednio, bierzesz odpowiedzialność za czyjeś życie. Żeby móc podjąć…

Inżynieria medyczna
|

Inżynieria medyczna

Inżynieria medyczna to kierunek studiów wybierany przez coraz większą liczbę studentów. Przeznaczony jest dla osób o kreatywnych umysłach i zamiłowaniu do przedmiotów ścisłych. Inżynierię medyczną można studiować na uczelniach technicznych. Program studiów jest mieszaniną wielu dyscyplin naukowych. Przeważają w nim przedmioty ścisłe i techniczne. Studia trwają trzy i pół roku. Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera. Drugi etap edukacji akademickiej (studia magisterskie) można odbyć na kierunkach powiązanych z inżynierią medyczną. Zapraszamy do dalszej lektury!
Inżynieria danych
||

Inżynieria danych

Inżynieria danych to nowy kierunek, wychodzący naprzeciw potrzebom rynku pracy. Absolwenci Inżynierii danych otrzymują gruntowne wykształcenie kierunkowe oraz innowacyjne umiejętności, cenione przez pracodawców. Studia na kierunku Inżynieria danych kształcą specjalistów, którzy w oparciu o analizę wszelkiego typu danych potrafią rozwiązywać problemy z różnych dziedzin życia społecznego. By zostać studentem tego kierunku należy wykazać się bardzo dobrymi ocenami na świadectwie maturalnym z przedmiotów ścisłych. Na nich bowiem bazuje program nauczania Inżynierii danych.
Bezpieczeństwo zdrowotne

Bezpieczeństwo zdrowotne

„Zdrowie” – to chyba jedno z najpopularniejszych polskich słów. Mówimy przecież: „Bądź zdrowa!”, „Na zdrowie!”, „Zdrów jak ryba”, „Zdrowia, szczęścia, pomyślności”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Jest nawet fraszka poświęcona zdrowiu, a ostatnio powstał też kierunek studiów o nazwie Bezpieczeństwo zdrowotne. Adepci tych studiów zdobędą doświadczenie w zarządzaniu placówkami zdrowotnymi na terenie Polski, koordynowaniu prac różnych grup medycznych, promowaniu zdrowia, itp. Dostać się na ten studia wcale nie jest trudno. W zasadzie decyduje kolejność zgłoszeń.
Żywienie człowieka

Żywienie człowieka

Podczas studiów na kierunku Żywienie człowieka słuchacz zdobędzie wiedzę z zakresu chemii żywności oraz nauk technicznych, technologicznych, żywieniowych i ekonomicznych oraz dowie się, jak zorganizować produkcję żywności a także przeprowadzać kalkulację ekonomiczną. Wiedza jaką posiądzie będzie związana z przemianami zachodzącymi w składnikach żywności podczas procesów produkcyjnych i przechowywania. Zaznajomi się z zasadami zdrowego żywienia i pozna zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwego sposobu odżywiania się. Zapraszamy do dalszej lektury! 
Audiofonologia

Audiofonologia

Audiofonologia jest nauką o charakterze anatomicznym, fizjologicznym, psychologicznym, akustycznym, fonetycznym i lingwistycznym. Głównym przedmiotem zainteresowania tej nauki jest narząd słuchu, głosu i mowy. W trakcie zajęć studenci nabywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie diagnostyki narządu słuchu i równowagi oraz określonych uwarunkowań rozwoju procesu komunikatywnego i poznawczego. Studia przygotowują specjalistów, którzy po ukończeniu studiów będą posiadać rozległe umiejętności niezbędne do podejmowania działań na rzecz ochrony zdrowia.
Terapia zajęciowa
|

Terapia zajęciowa

Studia na kierunku terapia zajęciowa to doskonała opcja dla osób, które chcą pomagać innym poprzez wykorzystanie zajęć i aktywności jako narzędzi terapeutycznych. Studenci poznają w ramach kierunku m.in. psychologię, pedagogikę, rehabilitację i medycynę, a także metody terapii zajęciowej, takie jak muzykoterapia, arteterapia czy terapia przez ruch. Dzięki temu zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie terapii indywidualnych i grupowych, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Absolwenci kierunku terapia zajęciowa mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach medycznych i rehabilitacyjnych, ośrodkach kultury, szkołach, a także w prywatnych gabinetach terapeutycznych. Jeśli marzysz o pracy w dziedzinie pomocy innym i chcesz wykorzystać swoją kreatywność w tym celu, kierunek terapia zajęciowa jest dla Ciebie idealny.

Biotechnologia medyczna

Biotechnologia medyczna

Jeżeli interesujesz się medycyną molekularną oraz współczesnymi metodami biologii eksperymentalnej, to biotechnologia medyczna jest właśnie dla Ciebie. Biotechnologia medyczna to kierunek studiów, którego treści łączą wiedzę z zakresu biotechnologii i możliwości zastosowania jej dla medycyny, a także punktów wspólnych łączących te dwie, coraz bliższe sobie dziedziny. O tym, że biotechnologia jest przyszłością leczenia nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, dlatego jeśli chcesz wiedzieć, gdzie pracują absolwenci i jakie są ich obowiązki, czytaj dalej!