Multiracial genetics having meeting about gene engineering

Genetyka sądowa

Chcesz pomagać w walce z przestępczością i wspierać wymiar sprawiedliwości? Interesujesz się naukami przyrodniczymi i medycyną sądową? Kierunek Genetyka sądowa to idealna propozycja dla Ciebie! Nauczysz się analizować materiał genetyczny, identyfikować osoby i zwierzęta oraz pomagać w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.

W trakcie studiów:

Kierunek Genetyka sądowa to specjalizacja na studiach medycznych lub biologicznych, która pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu genetyki, biochemii, medycyny sądowej i prawoznawstwa. Studenci uczą się, jak wykonywać badania genetyczne, analizować wyniki i interpretować je zgodnie z wymaganiami prawa. W programie znajdują się również zajęcia z zakresu analizy materiałów dowodowych, toksykologii oraz etyki w pracy z materiałem biologicznym.

Gdzie studiować Genetyka sądowa?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek Genetyka sądowa

Po studiach:

Absolwenci kierunku Genetyka sądowa mogą pracować w laboratoriach medycznych i sądowych, policji, prokuraturze, instytucjach państwowych i prywatnych, a także jako eksperci sądowi. Mogą analizować materiał genetyczny w celu identyfikacji osób, zwierząt i roślin, pomagać w badaniach związanych z przyczynami zgonu i chorób, a także wspierać dochodzenia w sprawach kryminalnych. Genetyka sądowa to dziedzina, która ma wiele zastosowań, więc absolwenci zawsze będą mieli wiele możliwości pracy i rozwoju zawodowego.

Podobne wpisy