Researchers working in the clinical laboratory

Biotechnologia medyczna

Jeżeli interesujesz się medycyną molekularną oraz współczesnymi metodami biologii eksperymentalnej, to biotechnologia medyczna jest właśnie dla Ciebie. Biotechnologia medyczna to kierunek studiów, którego treści łączą wiedzę z zakresu biotechnologii i możliwości zastosowania jej dla medycyny, a także punktów wspólnych łączących te dwie, coraz bliższe sobie dziedziny. O tym, że biotechnologia jest przyszłością leczenia nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, dlatego jeśli chcesz wiedzieć, gdzie pracują absolwenci i jakie są ich obowiązki, czytaj dalej!

W trakcie studiów:

W program studiów znajdują się przedmioty: chemia ogólna, chemia organiczna, matematyka, biofizyka, biologia komórki, fizjologia, histologia i embriologia, bioinformatyka, anatomia.

Gdzie studiować biotechnologię medyczną?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek biotechnologia medyczna?

Po studiach:

Absolwenci zatrudniani są w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych, w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Podobne wpisy