Studia artystyczne

Studia artystyczne

Studia artystyczne Wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności. Znajduje się tu między innymi aktorstwo, dyrygentura, malarstwo, reżyseria, rzeźba, wzornictwo. Decydując się na kierunek z tej grupy, zrealizujesz się artystycznie za pomocą różnych dziedzin sztuki. Studia artystyczne pozwalają młodemu uzdolnionemu człowiekowi na indywidualną kreację. Rozpoczynając jednak…

Reżyseria i produkcja gier wideo

Reżyseria i produkcja gier wideo

Uwielbiasz gry? Ich twórcy muszą uwielbiać swoją pracę. Możesz do nich dołączyć, rozpoczynając studia na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. By dostać się na wymarzoną uczelnię musisz pokonać kilka przeszkód, jak w grze komputerowej. Pierwszą jest oczywiście zdanie matury z jak najlepszym wynikiem. Drugą, napisanie scenariusza gry, którą chciałbyś kiedyś stworzyć. Trzecią, najtrudniejszą, walka z komisją rekrutacyjną. By pokonać tego bossa musisz udowodnić, że twój koncept jest wyjątkowy, oryginalny i możliwy do zrealizowania. Zapraszamy do lektury!
Kierunek operatorski – obraz multimedialny

Kierunek operatorski – obraz multimedialny

Celem tych studiów jest wykształcenie doświadczonych operatorów obrazu, którzy będą umieli stanąć za kamerą, zmontować obraz w komputerze, nadać kolorytu starym filmom, wzbogacić produkcje audiowizualne w efektowne efekty specjalne, itp. Kandydaci muszą zaprezentować własny dorobek twórczy przed komisją rekrutacyjną. W teczce powinny znaleźć się prace osobiście zrealizowane. Mogą nimi być na przykład: rysunki, fotoscenariusze, etiudy, filmy krótkometrażowe, prezentacje multimedialne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
Fotografia

Fotografia

Profesjonalną przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od studiów na kierunku Fotografia. Na rynku znaleźć można mnóstwo kursów i szkoleń z zakresu fotografii. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób prawdziwych studiów akademickich. Znane uczelnie oferują naukę fotografii na najwyższym poziomie. Fotografię skończyć można po trzech latach, mając tytuł licencjata lub kontynuować na drugim etapie edukacji, zdobywając dyplom magistra. Kto będzie idealnym kandydatem oraz dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!
Antropologia literatury, teatru i filmu
|

Antropologia literatury, teatru i filmu

Antropologia literatury, teatru i filmu to kierunek pozwalający na rozwój elastyczności, komunikatywności, perswazji oraz otwartości na świat. Pozwala na umiejętną ocenę wydarzeń kulturalnych i sztuki w odniesieniu do norm i systemów wartości współczesnych, jak i tych z poprzednich epok. Studia przygotowują do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-kulturowym. Podłożem kierunku studiów jest antropologia kulturowa. Zainteresowany? Aby dowiedzieć się czegoś więcej o Antropologii literatury, teatru i filmu, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!
Artystyczna grafika komputerowa

Artystyczna grafika komputerowa

Artystyczna grafika komputerowa to nowoczesny kierunek studiów, który powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na grafików – projektantów. Absolwenci tego kierunku zdobędą szeroką wiedzę z zakresu oprzyrządowania i oprogramowania graficznego oraz będą potrafili połączyć wiedzę teoretyczną zdobytą w trakcie wykładów z kreatywnością artystyczną. W efekcie staną się cenioną grupą na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. Umiejętności i wiedza absolwentów kierunku Artystyczna grafika komputerowa pozwoli spełnić bieżące oraz przyszłe potrzeby pracodawców.
Grafika warsztatowa

Grafika warsztatowa

Na kierunku Grafika warsztatowa zapoznasz się ze wszystkimi klasycznymi technikami graficznymi – wypukłodruk, wklęsłodruk, litografia, sitodruk, czy druk cyfrowy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pracowni multimedialnych, intermedialnych i interdyscyplinarnych. Stwarza to możliwość realizacji m.in. w ramach pracowni grafiki książki, grafiki projektowej i fotografii. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów oraz jakie predyspozycje powinien posiadać idealny kandydat? Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
Film i sztuki audiowizualne

Film i sztuki audiowizualne

Kierunek dedykowany wszystkim osobom, które w przyszłości chciałyby podjąć pracę w branży filmowej. Program studiów został opracowany z myślą o zdobyciu przez studentów praktycznych umiejętności, niezbędnych do samodzielnego realizowania projektów artystycznych. Program studiów opiera się na przekazaniu studentom niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu wybranej przez nich specjalizacji. Liczne zajęcia na planie filmowym sprawiają, że absolwenci tego kierunku są doskonale przygotowani do profesjonalnego wywiązywania się ze swoich obowiązków.
Logistyka mediów
|

Logistyka mediów

Studia na kierunku Logistyka mediów skierowane są do przede wszystkim do osób zainteresowanych dziennikarstwem, zapleczem mediów i stosowanymi tam technologiami informacyjnymi. Kierunek ten przygotowuje specjalistów niezbędnych w każdej instytucji medialnej, którzy potrafią rozwiązywać problemy związane z projektowaniem, budową i funkcjonowaniem gazet i periodyków, stacji radiowych i telewizyjnych oraz nowych mediów. Uzyskana wiedza jest bardzo szeroka i obejmuje ekonomikę mediów, reklamę i marketing oraz zastosowania technologii informacyjnych w mediach.