Bookshelves in public libraries, Conceptual of education
|

Antropologia literatury, teatru i filmu

Antropologia literatury, teatru i filmu to kierunek pozwalający na rozwój elastyczności, komunikatywności, perswazji oraz otwartości na świat. Pozwala na umiejętną ocenę wydarzeń kulturalnych i sztuki w odniesieniu do norm i systemów wartości współczesnych, jak i tych z poprzednich epok. Studia przygotowują do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-kulturowym. Podłożem kierunku studiów jest antropologia kulturowa. Zainteresowany? Aby dowiedzieć się czegoś więcej o Antropologii literatury, teatru i filmu, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

W trakcie studiów: 

Student poznaje najnowsze modele komentarza krytycznego wraz z modelami klasycznymi oraz uczy się profesjonalnej percepcji sztuki wdrażając do świadomego ich postrzegania. Studia sprzyjają rozwojowi zawodowemu także dzięki temu, że proponują możliwość spotkań z twórcami, artystami, autorytetami naukowymi i ludźmi sukcesu ze świata kultury. 

Gdzie studiować antropologię literatury, teatru i filmu?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek antropologia literatury, teatru i filmu sprawdź kategorie Etnologia i antropologia kulturowa oraz Historia sztuki, krytyka, teoria kultury.

Po studiach: 

Absolwent znajdzie pracę: 

  • jako pracownik placówek oświatowych, 
  • w telewizji, prasie, radiu, 
  • jako kierownik artystyczny, 
  • jako rzecznik prasowy.

Podobne wpisy