Creator content wearing headphones editing film montage

Montaż filmowy

Montaż filmowy jest sztuką trudną i wymaga dużego wyczucia artystycznego materiału, na jakim się pracuje. Montaż w dużej mierze decyduje o ostatecznym kształcie dzieła filmowego, dlatego sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, by w pełni tę sztukę opanować, potrzebna jest też chęć nauki w praktyce i talent. Dlatego kierunek ten przeznaczony jest dla pasjonatów, którzy mają konkretnie ukierunkowane zainteresowania. Nie da się ukryć, że jest to kierunek wymagający – z jeden strony dla osób dokładnych, z drugiej dla osób z wizją artystyczną. Zainteresowany?

W trakcie studiów:

Studenci kierunku Montaż filmowy poznają podstawy budowy obrazu ekranowego i technik montażu cyfrowego, dodatkowo uczą się historii powszechnej filmu, historii filmu polskiego oraz historii sztuki. Najważniejszym elementem nauki są jednak zajęcia praktyczne przy stole montażowym, pozwalające na zdobycie cennego doświadczenia.

Gdzie studiować montaż filmowy?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek montaż filmowy?

Po studiach:

Celem podstawowym tego kierunku jest wykształcenie montażystów, którzy powinni mieć wiedzę i doświadczenie wystarczające do podjęcia pracy w dziedzinie montażu filmu fabularnego, filmu dokumentalnego, jak i we wszystkich innych obszarach komunikacji wizualnej.

Podobne wpisy