photography

Fotografia

Profesjonalną przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od studiów na kierunku Fotografia. Na rynku znaleźć można mnóstwo kursów i szkoleń z zakresu fotografii. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób prawdziwych studiów akademickich. Znane uczelnie oferują naukę fotografii na najwyższym poziomie. Fotografię skończyć można po trzech latach, mając tytuł licencjata lub kontynuować na drugim etapie edukacji, zdobywając dyplom magistra. Kto będzie idealnym kandydatem oraz dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

Proces rekrutacyjny na fotografię wygląda mniej więcej w taki sam sposób. Od maturzystów wymaga się bardzo dobrych ocen na świadectwie dojrzałości oraz „błysku” na rozmowie kwalifikacyjnej. Tutaj osoba pragnąca zostać zawodowym fotografem musi udowodnić, że pasja i miłość do fotografii nie ogranicza się wyłącznie do przeglądania albumów rodzinnych, lecz ma ugruntowanie w praktycznym działaniu. Ciekawe, zaskakujące portfolio – oto przepustka na fotografię.

W trakcie studiów:

Na Fotografii na pewno nie będziecie się nudzić. Codziennie dowiecie się czegoś nowego. Zdobędziecie oczywiście dobre podstawy teoretyczne, poznając na przykład historię fotografii, historię filmu czy też historię sztuki. Zostaniecie zaopatrzeni w ogromny zasób wiadomości i umiejętności pozwalających wam swobodnie korzystać z nowoczesnych technik obróbki obrazu. Nauczycie się przeróżnych form fotograficznych (fotografii reklamowej, portretowej, aktu, itp.). Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wlejecie w swoje zdjęcia życiodajną energię. Nauczycie się łączyć obraz z najróżniejszymi formami przekazu (tekstem, materiałem audio, wideo, grafiką, itp.). Oprócz zajęć stricte teoretycznych przejdziecie bardzo intensywne szkolenie praktyczne, w plenerze i w studiu fotograficznym. Poznacie wszystkie aspekty pracy zawodowego fotografa. Pod okiem specjalistów poznacie fotografię „od kuchni”.

Gdzie studiować fotografię?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek fotografia sprawdź kategorie Aktorstwo, sztuka filmu, teatru, telewizji oraz Studia plastyczne.

Po studiach:

Na fotografów czeka wiele możliwości. Kariera w mediach, w branży filmowej, współpraca z wydawnictwami, domami mody, czy ośrodkami kultury, to tylko kilka z nich. Inna droga do kariery prowadzi przez samodzielną działalność gospodarczą lub pracę dla wielkich agencji reklamowych. Fotograf ma ogromne szczęście, gdyż swój zawód może uprawiać gdziekolwiek. Niezależnie od tego, gdzie się znajduje, obiektów i tematów do „opstrykania” znajdzie pełno. 

Podobne wpisy