Picture of construction engineer working on building site
|

Geoinformatyka

Teraz możesz wykorzystać wiedzę z obu dziedzin, studiując Geoinformatykę. Najprościej rzecz ujmując Geoinformatyka to nauka łącząca geografię z informatyką. Powstała, by ułatwić pracę ludziom zajmującym się gromadzeniem informacji o klimacie, pogodzie, zasobach naturalnych, demografii, itp. Dzięki Geoinformatyce napływające z rozmaitych źródeł dane mogą być zbierane, analizowane, przetwarzane i przekazywane za pomocą różnych narzędzi informatycznych. By zostać studentem tego kierunku należy bardzo dobrze zdać maturę z przedmiotów ścisłych oraz z geografii i języka obcego.

W trakcie studiów:

Rekrutacja odbywa się na zasadzie konkurs świadectw. Wygrywają najlepsi! Jeśli twoje oceny z wymienionych przedmiotów są naprawdę dobre, masz spore szansę rozpocząć pierwszy etap edukacji akademickiej. Trwa on trzy lata. Potem ruszasz w świat, robić karierę albo rozwijasz się dalej na dwuletnich studiach magisterskich. Zdobycie dyplomu magistra otwiera przed tobą znacznie więcej drzwi. By zacząć drugi etap studiów wyższych również należy przejść przez rekrutacyjne sito. W tym przypadku o przyjęciu na studia magisterskie decyduje wiedza wyniesiona z trzech poprzednich lat oraz bardzo dobre oceny z przedmiotów kierunkowych (matematyki, fizyki, informatyki, geografii). Przekonasz się, że geografię i informatykę można skutecznie łączyć. Trzy wstępne lata edukacji pozwolą ci zbudować teoretyczne fundamenty, na których wzniesiesz swój gmach wiedzy. Dowiesz się, jak czytać mapy i analizować dane spływające z różnych źródeł. Poznasz funkcję systemów informacji geograficznej. Nauczysz się wykorzystywać je w praktyce. Zdobędziesz doświadczenie w gromadzeniu informacji, przetwarzaniu ich i przekazywaniu dalej za pomocą rozmaitych narzędzi informatycznych. Zyskasz doświadczenie w programowaniu i użytkowaniu programów do obróbki graficznej i cyfrowej. Nauczysz się wykorzystywać dobrodziejstwa baz danych. Na studiach magisterskich rozwiniesz dotychczasowe umiejętności. Poszerzysz wiedzę. Zajmiesz się podnoszeniem swych kompetencji językowych. Posługiwanie się językami obcymi opanujesz do perfekcji. Przekonasz się, że adept Geoinformatyki bez znajomości przynajmniej języka angielskiego, nie może się obyć. Osiągniesz mistrzostwo w naukach ścisłych. Matematyka, fizyka czy statystyka przestaną być dla ciebie zagadką. Oczywiście znajdziesz, by przyjrzeć się zarządzaniu i ekonomii. Kilka chwil poświęcisz też prawu. Wreszcie wylejesz siódme poty w czasie zajęć terenowych, praktyk i staży. Dzięki nim zyskasz bezcenne doświadczenie, które pozwoli ci bez strachu rozpocząć karierę zawodową.

Gdzie studiować geoinformatykę?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek geoinformatyka?

Po studiach:

Pokażesz na co cię stać pracując dla administracji państwowej, instytucji badawczych, placówek edukacyjnych, mediów, firm prywatnych z branży informatycznej albo rozmaitych organizacji trudniących się gromadzeniem i analizą danych. Doświadczenie i wszechstronne wykształcenie pozwoli ci z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, a płynne posługiwanie się językiem obcym da możliwość zatrudnienia na zachodnich rynkach pracy.

Podobne wpisy