Inżynieria mechaniczno-medyczna
Studia Inżynieria mechaniczno-medyczna skierowane są przede wszystkim do osób kreatywnych, pasjonujących się naukami ścisłymi. Zapotrzebowanie na absolwentów Inżynierii mechaniczno-medycznej jest ogromne począwszy od technicznego zaplecza placówek medycznych poprzez bezpośrednią współpracę z lekarzami w zabiegach operacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Uczelnie oferujące kierunek Inżynieria mechaniczno-medyczna kształcą studentów zarówno z wiedzy medycznej, jak i technicznych. Kandydaci powinni mieć wiedzę z zakresu biologii i chemii, ale także z fizyki oraz matematyki.
W trakcie studiów:
Do głównych przedmiotów medycznych zaliczamy m.in.: podstawy kardiologii, podstawy laryngologii, podstawy neurologii, podstawy rehabilitacji, endoprotezy, implanty i sztuczne narządy, podstawy immunologii, podstawy reumatologii, podstawy ratownictwa medycznego. Natomiast z przedmiotów ścisłych student będzie poszerzał wiedzę z zakresu biomechaniki inżynierskiej, biomateriałów, aparatury medycznej, inżynierii rehabilitacji ruchowej.
Gdzie studiować inżynierię mechaniczno-medyczną?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna?
Po studiach:
Po ukończeniu kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna na absolwenta czeka wiele możliwości na rynku pracy. Znajdzie on zatrudnienie m.in. w:
- projektowaniu, konstruowaniu i technologii,
- kierownictwie produkcji i eksploatacji urządzeń mechanicznych w zabiegach operacyjnych,
- prowadzeniu małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją urządzeń medycznych,
- projektowaniu i wytwarzaniu sztucznych narządów i protez,
- pracy w zakładach usługowych oferujących pomoc w doborze, zakupu, instalacji i naprawy wymienionych urządzeń.