Female Copywriter Working on Article

Humanistyka drugiej generacji

Humanistyka drugiej generacji (Humanistyka 2.0) to innowacyjny kierunek studiów, który łączy w sobie wiedzę humanistyczną z umiejętnościami programistycznymi. Pozwoli to absolwentom na bycie dobrze wykształconymi humanistami będąc jednocześnie specjalistami od nowych mediów i technologii. Studia mają charakter interdyscyplinarny i łączą w sobie elementy polonistyki, historii, nauk politycznych, dziennikarstwa, a nawet filozofii i socjologii. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów oraz jakie perspektywy zatrudnienia czekają na absolwentów? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów: 

Studenci Humanistyki 2.0, będą mieć do wyboru cztery specjalności: e-pisarstwo i edytorstwo komputerowe, dziennikarstwo internetowe i social media, a także społeczeństwo informacji i cyfryzacji oraz badanie i projektowanie gier. 

Gdzie studiować humanistykę drugiej generacji?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek humanistyka drugiej generacji?

Po studiach: 

Absolwent w roli pisarza, copywritera, edytora lub krytyka znajdzie pracę w szeroko rozumianej branży dziennikarskiej począwszy od wydawnictw, redakcji, działów reklamy i marketingu po prowadzenie działalności pisarskiej na własną rękę.

Podobne wpisy