Mediterranean Architecture

Mediteranistyka

Mediteranistyka jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną gałęzią wiedzy, która wykłada wiedzę o Śródziemnomorzu, jego krajach, narodach, kulturach, religiach, historii i współczesności. Idealny kandydat na ten kierunek to osoba, która wykazuje się wszechstronnymi zainteresowaniami, od historii przez kulturę i sztukę, na systemach wiary kończąc. Jeśli chcesz zostać specjalistą w tym zakresie, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu, w której zapoznasz się z realizowanym programem studiów oraz perspektywami na zatrudnienie.

W trakcie studiów:

Student Mediteranistyki zdobywa wiedzę o narodach, krajach, religiach i kulturach Śródziemnomorza zarówno w perspektywie historycznej, jak i współczesnej, znajomość specyfiki Śródziemnomorza, jego dziedzictwa, mentalności „ducha”.

Gdzie studiować mediteranistykę?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek mediteranistyka sprawdź kategorie Orientalistyka (języki azjatyckie), Filologia grecka, Filologia włoska (italianistyka), Historia, archeologia oraz Kulturoznawstwo i ochrona dóbr kultury.

Po studiach:

Absolwenci Mediteranistyki mogą mogą szukać pracy w:

  • instytucjach prowadzących kontakty międzynarodowe, międzykulturowe i międzyreligijne, tj. muzea, centra kultury, biura handlowe,
  • w firmach współpracujących z krajami Śródziemnomorza,
  • organizacjach europejskich i międzynarodowych.

Podobne wpisy