Windmills at Kinderdijk in Holland. Netherlands

Filologia niderlandzka

Filologia niderlandzka to w przeważającej mierze studia kulturoznawcze. Wiążą się z intensywną nauką języka niderlandzkiego od podstaw, poznawaniem jego gramatyki oraz wykorzystaniem praktycznym. Umożliwiają poznanie i interpretację zjawisk kulturowych Belgii, Holandii, a także terenów zamorskich, takich jak Antyle, czy Surinam. Kto poradzi sobie na tych studiach i dlaczego warto je wybrać? Jakie treści programowe są realizowane? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

W trakcie studiów:

Przedmioty na filologii niderlandzkiej to między innymi teoria literatury, wstęp do językoznawstwa niderlandzkiego, łacina, historia filozofii, języka niderlandzkiego oraz literatury i języków germańskich. Praktyczna znajomość języka niderlandzkiego to główne zadanie z jakim zmierzyć się muszą studenci filologii niderlandzkiej.

Gdzie studiować filologię niderlandzką?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia niderlandzka?

Po studiach:

Absolwent tych studiów znajdzie zatrudnienie jako dydaktyk języka niderlandzkiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto czeka na niego miejsce w instytucjach administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, kulturalnych i w mediach oraz przedsiębiorstwach komercyjnych.

Podobne wpisy