Sanorini Island, Greece

Filologia grecka (hellenistyka)

Hellenistyka to specjalność dla pasjonatów, studentów inteligentnych i pracowitych. Jeśli chcesz zdobyć gruntowne wykształcenie i poznać panoramę dziejów i kultury dawnych oraz współczesnych mieszkańców Hellady, to ten kierunek studiów jest właśnie dla Ciebie. Absolwent jest specjalistą w zakresie praktycznej znajomości języka nowogreckiego, posiada wykształcenie humanistyczne o charakterze ogólnym oraz specjalistyczne w zakresie wiedzy o literaturze, kulturze i historii greckiego obszaru językowego. Dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek studiów?

W trakcie studiów:

Praktyczna nauka języka greckiego, Praktyczna nauka języka łacińskiego, Ćwiczenia łacińskie I – kompetencja gramatyczna, Ćwiczenia łacińskie – rozumienie tekstu, Ćwiczenia z literatury antycznej – historiografia, biografia, Kultura antyczna, Wstęp do literaturoznawstwa, Historia filozofii , Historia starożytna, Historia literatury greckiej, Metryka starożytna, Wstęp do studiów filologii klasycznej, Wstęp do językoznawstwa, Gramatyka opisowa jęz. greckiego 

Gdzie studiować filologię grecką?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia grecka?

Po studiach:

Studia na kierunku filologia, specjalność: grecka mogą przygotowywać do podjęcia zatrudnienia w charakterze tłumacza, organizatora i propagatora kultury greckiego obszaru językowego. 

Podobne wpisy