Old town of Prague and Prague castle, Czech Republic

Filologia czeska

Witaj w świecie Krecika, mieszkanki studenckiej i piwa tak dobrego, jak nasze! Studia na filologii czeskiej to przede wszystkim niesamowite spotkanie z kulturą tak bliską, a jednak tak odmienną od naszej. Mamy z Czechami wiele wspólnego, a to, czym się różnimy można poznać w trakcie studiów na kierunku filologia czeska. To tu można zgłębiać literaturę Hrabala, Kundery i wielu innych wybitnych czeskich prozaików. Tu można studiować historię i język naszych sąsiadów, poznawać kulturę i tradycję Republiki Czeskiej! Dlaczego warto rozpocząć te studia?

W trakcie studiów:

Język czeski to oczywiście podstawa do opanowania. Zajęcia są prowadzone w języku naszych sąsiadów. Dodatkowo student zapoznaje się z historią i kulturą Czech, poznaje literaturę i fascynującą czeską kinematografię.

Gdzie studiować filologię czeską?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia czeska?

Po studiach:

Absolwenci kierunku otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w wielu instytucjach i organizacjach jako tłumacze, nauczyciele oraz specjaliści w zakresie komunikacji. Ale to nie wszystko. Z perfekcyjną znajomością języka czeskiego można szukać pracy za granicą i w kraju jako tłumacz, w mediach, prasie i wielu innych humanistycznych dziedzinach.

Podobne wpisy