Pavillion at Amar Sagar lake, Jaisalmer, Rajasthan, India

Filologia indyjska

Filologia to nauka humanistyczna skupiająca się na badaniu oraz analizie tekstu. Jednak kojarzymy ją głównie z kierunkami studiów takich jak filologia polska, czy filologia angielska. Dziś niemal wszystkie humanistyczne uczelnie w Polsce posiadają bogatą ofertę kierunków filologicznych. Studia filologiczne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz częściej studenci wybierają filologię języków rzadko stosowanych, co sprawia, że zyskują one na atrakcyjności, a także popularności. Gdzie pracują absolwenci i jakie są perspektywy zatrudnienia? Czytajcie dalej!

W trakcie studiów:

Studia te, mają na celu zapoznać żaka z kulturą, historią państwa oraz językiem, którego przede wszystkim będzie się uczył. Kandydat wybierający się na filologię powinien interesować się językami obcymi, a także posiadać zdolności humanistyczne.

Gdzie studiować filologię indyjską?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia indyjska?

Po studiach:

Absolwenci kierunków filologicznych otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w wielu instytucjach i organizacjach jako tłumacze oraz specjaliści w zakresie komunikacji. Mogą także realizować się zawodowo jako nauczyciele, czy wykładowcy na uczelniach wyższych.

Podobne wpisy