Finland, Helsinki, South harbour, Helsinki Cathedral

Filologia fińska

Jeśli jesteś pasjonatem kultury, historii czy literatury Skandynawii to studia na kierunku filologia fińska są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Na początku należy wspomnieć, że otrzymanie indeksu wcale do prostych. Po pierwsze należy świetnie zdać maturę z języka obcego, polskiego, a także wybranego przedmiotu humanistycznego. Większość kandydatów wybiera oczywiście maturę na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo, na ten kierunek studiów z roku na rok jest coraz więcej chętnych. Dlaczego warto się starać? Odpowiedź to perspektywa zatrudnienia. Zainteresowany?

W trakcie studiów:

W trakcie studiów na kierunku filologia fińska student zdobywa wiedzę z zakresu podstaw języka oraz gramatyki, jak również poznaje historię, kulturę i literaturę Finlandii oraz w szerszym ujęciu całej Skandynawii. Podczas studiów można przejść kurs pedagogiczny, który pozwoli na późniejszą pracę w szkolnictwie.

Gdzie studiować filologię fińską?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia fińska?

Po studiach:

Absolwenci filologii fińskiej znajdują pracę w charakterze tłumaczy, jak i dyplomatów. Mając przygotowanie pedagogiczne mogą także pracować na uczelniach oraz w szkołach językowych.

Podobne wpisy