high angle view of multicultural prisoners sitting on benches in prison cell

Pozytywna resocjalizacja

Chcesz pomagać innym i zmieniać świat na lepsze? Wybierz kierunek Pozytywna resocjalizacja i zyskaj wiedzę, która pozwoli Ci na skuteczną pracę z osobami mającymi problemy z zachowaniem i integracją społeczną. Przygotuj się na karierę w sektorze pomocy społecznej i pracy z ludźmi potrzebującymi wsparcia.

W trakcie studiów:

Studia na kierunku Pozytywna resocjalizacja skupiają się na poznaniu metod i narzędzi pracy z osobami mającymi trudności z dostosowaniem się do wymagań społecznych. Nauczysz się diagnozowania sytuacji kryzysowych, prowadzenia terapii grupowej i indywidualnej, pracy z rodzinami i instytucjami społecznymi. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu prawa karnego i prawa pracy socjalnej.

Gdzie studiować Pozytywna resocjalizacja?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek Pozytywna resocjalizacja

Po studiach:

Absolwenci kierunku Pozytywna resocjalizacja znajdują zatrudnienie w instytucjach pomocy społecznej, zakładach karnych, ośrodkach resocjalizacyjnych oraz w organizacjach pozarządowych. Mają również szansę na rozwój kariery jako specjaliści ds. terapii zajęciowej, pracownicy socjalni, psycholodzy czy trenerzy umiejętności społecznych.

Podobne wpisy