Teacher with small children sitting outdoors in city park, learning group education concept
|

Pedagogika społeczno-wychowawcza

Chcesz dowiedzieć się jak dobrze wychować dziecko? Nie wiesz, co zrobić, by uaktywnić osoby bezrobotne? Masz pomysł na ciekawy projekt animacyjny, jednak nie wiesz, jak się do niego zabrać? Idź na Pedagogikę społeczno-wychowawczą. A znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Zanim rozpoczniesz studia na tym kierunku musisz wybrać uczelnię. Z tym nie będzie najmniejszego problemu. Praktycznie każda wyższa uczelnia w Polsce ma w swojej ofercie studia pedagogiczne, a kierunek jest jednym z najczęściej wybieranych. Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Pogłębisz swoją wiedzę humanistyczną. Zdobędziesz także cenne wiadomości z zakresu nauk społecznych. Niewątpliwie informacje, które zgromadzisz w ciągu wszystkich lat studiów bardzo ci się przydadzą. Studiując na kierunku Pedagogika społeczno-wychowawcza dostaniesz szansę poznania metod i technik pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy doświadczonych pedagogów. Nauczysz się funkcjonować w różnych środowiskach. Nabędziesz kompetencji do pracy w grupie. Nauczysz się współpracować z ośrodkami opiekuńczo – wychowawczymi. Będziesz wiedzieć, jak wypełniać dokumentację niezbędną w pracy pedagogicznej. Poznasz problemy, z jakimi stykają się pedagodzy podczas swojej pracy. Studia na kierunku Pedagogika społeczno-wychowawcza otrzymasz także szansę na nieustanne podnoszenie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy. Pedagog nigdy nie może przestać się uczyć. To też jedna ze specyficznych cech tego zawodu. Musisz więc liczyć się z tym, że podczas procesu rekrutacji będzie trzeba odpierać ataki kilku konkurentów. Wybór kandydatów na studia odbywa się za pomocą konkursu świadectw. Fory mają osoby, które na maturze zdawały przedmioty humanistyczne. Im na pewno będzie łatwiej dostać się na Pedagogikę społeczno-wychowawczą. Niemniej każda osoba ma szansę z powodzeniem walczyć o indeks. Oceny na świadectwie dojrzałości to nie wszystko, liczy się także osobowość i pewne cechy charakteru, które wyróżnią cię spośród grona maturzystów. Idealnie, jeśli jesteś człowiekiem cierpliwym, zaradnym, komunikatywnym i chętnym do niesienia pomocy potrzebującym. Jeżeli nie posiadasz którejś z wymienionych cech, nie martw się, to wcale cię nie dyskwalifikuje w ubieganiu się o wstęp na pedagogikę. Studia na Pedagogice społeczno-wychowawczej trwają trzy lata. Potem możesz rozpocząć inne studia lub zdobyć tytuł magistra kontynuując przygodę z pedagogiką. Wybór należy do ciebie. 

Gdzie studiować pedagogikę społeczno-wychowawczą?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek pedagogika społeczno-wychowawcza?

Po studiach:

Znajdziesz zatrudnienie w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, instytucjach prowadzących działalność na rzecz ludzi chorych i pozbawionych warunków do wykonywania pracy, osób bezrobotnych lub myślących o przekwalifikowaniu się. Będziesz mógł podjąć pracę przy projektach edukacyjnych oraz rozmaitych akcjach animacyjnych, mających na celu społeczne uaktywnianie osób potrzebujących pomocy pedagoga. Szansą dla ciebie będą także firmy prywatne, świadczące usługi w dziedzinie doradztwa zawodowego. 

Podobne wpisy