Italian flag mosaic

Italianistyka

Czy kochasz włoską kulturę, historię i sztukę? Chcesz nauczyć się języka, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych na świecie? Studia na kierunku Italianistyka są dla Ciebie! Odkryj bogactwo włoskiego dziedzictwa kulturowego i zdobądź umiejętności językowe, które otworzą drzwi do kariery w różnych dziedzinach.

W trakcie studiów:

Program kierunku Italianistyka składa się z różnorodnych zajęć z zakresu języka włoskiego, literatury, historii i kultury Włoch. Studenci mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy o włoskim języku i kulturze, a także zdobycia umiejętności tłumaczenia, interpretacji i analizy tekstów literackich. Kierunek umożliwia także rozwój umiejętności międzykulturowych oraz zdobycie doświadczenia w pracy z różnymi narodowościami i kulturami.

Gdzie studiować Italianistyka

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek Italianistyka

Po studiach:

Absolwenci kierunku Italianistyka mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować jako tłumacze, lektorzy języka włoskiego, konsultanci kulturowi, pracownicy w dziale promocji turystycznej lub w międzynarodowych firmach, które mają relacje biznesowe z Włochami. Mogą także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub doktoranckich w dziedzinie literatury włoskiej lub językoznawstwa.

Podobne wpisy