Cheerful Business Coach

Coaching

Chcesz studiować coś przydatnego i pożytecznego? Studiowanie Coachingu przyniesie korzyści zarówno Tobie jak i innym. Studia licencjackie albo podyplomowe, kursy lub szkolenia – wybór jest właśnie taki. Coaching to tak naprawdę uczenie podejmowania decyzji, udzielania odpowiedzi na z pozoru trudne pytania oraz wyznaczania celów i ich realizowania. Kandydat na coacha wcale nie musi być psychologiem, ani pisać mądrych książek o tym jak żyć. Studentem Coachingu może zostać pracownik wielkiego przedsiębiorstwa i osoba bezrobotna, menedżer i zwykły pracownik.

W trakcie studiów:

W ostatnim czasie wiele uczelni oferuje studia podyplomowe z Coachingu za darmo! To możliwe, dzięki dofinansowaniu z pieniędzy unijnych. Nauka na kierunku Coaching trwa trzy lata lub rok, w zależności od rodzaju wybranych studiów. Osoby zainteresowane drugim etapem edukacji akademickiej (studiami magisterskimi) mogą podjąć naukę między innymi na studiach z zarządzania lub marketingu. Będzie można zdobyć wiedzę między innymi z zakresu psychologii, zarządzania, marketingu oraz poznać zasady i narzędzia stosowane w rozmaitych typach coachingu. Niezależnie od miejsca studiów na pewno ogromny nacisk położony zostanie na zdobycie praktycznych umiejętności. W trakcie studiów Coachingu dużą wagę przykłada się do aktywizacji uczestników zajęć. Słuchacze muszą często wykazywać się umiejętnościami aktorskimi, kreatywnością i niekonwencjonalnymi pomysłami. Kto wie, w jakim środowisku przyjdzie im pracować? Doświadczony trener musi mieć w sobie coś z kameleona, ponieważ potrafi doskonale dostosować się do warunków panujących w miejscu, w którym prowadzi szkolenia. Coach nie musi natomiast posiadać specjalistycznej wiedzy w dziedzinie, która jest przedmiotem szkolenia, gdyż istotą coachingu jest pobudzenie do myślenia, uświadamianie potencjału drzemiącego w kliencie, a nie wskazywanie mu drogi, uczenie go i sterowanie nim.

Gdzie studiować coaching?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek coaching?

Po studiach:

Jako absolwent Coachingu będziesz mógł wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w konkretnych sytuacjach. Możesz zająć się szkoleniem nauczycieli, możesz prowadzić szkolenia z zarządzania placówką oświatową, możesz zaoferować swoje usługi menedżerom zarządzającym przedsiębiorstwami. Możesz też prowadzić szkolenia mniej powiązane z daną branżą, bardziej w dziedzinie rozwoju osobistego, psychologii i motywacji. Praca coacha jest ciężka, ale daje mnóstwo satysfakcji i nigdy się nie nudzi.

Zobacz także