Kyoto Japan
|

Kultura Japonii

Kultura Japonii to kierunek studiów humanistycznych, który skupia się na poznaniu i zrozumieniu japońskiej kultury, historii, sztuki, literatury, filozofii, religii i języka. Studenci uczą się o różnych aspektach kultury japońskiej, takich jak ceremonia herbaciana, kaligrafia, malarstwo, teatr kabuki, animacja, muzyka tradycyjna, a także o kulturze popularnej, takiej jak manga i anime. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć pracę w dziedzinach związanych z japońską kulturą i sztuką, dyplomacji, turystyce, edukacji oraz w firmach działających z Japonią.

W trakcie studiów:

Na kierunku Kultura Japonii studiuje się wiele różnych przedmiotów, które dotyczą różnych aspektów japońskiej kultury, historii, języka i sztuki. Oto niektóre z przedmiotów, które mogą być objęte programem studiów na tym kierunku: Historia Japonii, Język japoński (w tym gramatyka, słownictwo i pismo), Kultura japońska (w tym sztuka, muzyka, teatr, literatura i film), Religie Japonii (w tym shintō, buddyzm i chrześcijaństwo), Społeczeństwo i zwyczaje Japonii, Kuchnia japońska i ceremonia herbaty, Krajobrazy i turystyka Japonii, Japonia w relacjach międzynarodowych, Kultura popularna Japonii (w tym anime, manga i gry wideo), Sztuka współczesna Japonii, Japoński styl życia i moda, Japoński język biznesu

Gdzie studiować kulturę Japonii?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek kultura Japonii

Po studiach:

Absolwent kultury Japonii będzie specjalistą w zakresie kultury i sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie także dobrze posługiwał się praktycznej językiem japońskim. Dzięki temu może budować ścieżkę kariery w różnych obszarach biznesu, aktywności kulturalnej, relacji międzynarodowej związanych z relacjami Polska-Japonia oraz innymi kręgami kulturowymi Dalekiego Wschodu.

Podobne wpisy