Inżynieria cyfryzacji
Inżynieria cyfryzacji zalicza się do kierunków z grupy informatyczno-matematycznych. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, iż na rynku pracy najbardziej poszukiwaną grupę zawodową stanowią specjaliści z zakresu IT. Głównym celem inżynierii cyfryzacji jest wdrażanie oprogramowania i nowoczesnych rozwiązań informatycznych w biznesie, przemyśle, administracji i życiu codziennym. Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju gospodarki, to ten kierunek studiów jest dla Was doskonałym rozwiązaniem. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!
W trakcie studiów:
Większość zajęć studenci poświęcają na poszerzanie swoich, praktycznych umiejętności z zakresu wytwarzania i wdrażania oprogramowania. Ścisła współpraca z sektorem biznesowym sprawiła, iż program studiów jest w całości dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy i oczekiwań pracodawców. Studenci wybierają jeden z pięciu bloków specjalnościowych, którego program będą realizować przez cały okres studiów. Lista wybranych specjalności na studiach I stopnia:
- Cyfryzacja w biznesie i administracji
- Media cyfrowe i poligrafia
- Technologie informatyczne w produkcji
- Technologie informatyczne w medycynie
- Analiza i integracja danych przestrzennych.
Wybrane przedmioty realizowane w trakcie studiów:
- inwentyka,
- grafika komputerowa,
- sprzęt i architektura komputerów,
- teleinformatyka,
- modelowanie i symulacja komputerowa,
- cyberbezpieczeństwo,
- projektowanie usług informatycznych,
- technologie webowe,
- integracja systemów informacyjnych,
- geoinformatyka,
- metody optymalizacji.
Dodatkowo studenci realizować będą unikalny program zajęć w zależności od wybranego przez siebie Bloku Przedmiotów Specjalnościowych.
Gdzie studiować inżynierię cyfryzacji?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek inżynieria cyfryzacji?
Po studiach:
Ukończenie kierunku ściśle powiązanego z sektorem IT sprawia, iż absolwenci tego nowoczesnego i przekrojowego kierunku studiów nie będą mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Zależnie od wybranej przez siebie specjalności mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze:
- grafików komputerowych,
- inżynierów cyfrowych procesów graficznych,
- inżynierów aplikacji,
- projektantów i wdrożeniowców systemów informatycznych,
- specjalistów ds. wdrażania i utrzymywania systemów informacyjnych,
- informatyków w sektorze usług geodezyjnych,
- administratorów medycznych baz danych,
- pracowników inżynieryjnych w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu aparatury i oprogramowania na potrzeby branży medycznej.