medicine

Studia medyczne w języku obcym

Studia medyczne to jeden z najczęściej wybieranych kierunków kształcenia przez licealistów zainteresowanych takimi przedmiotami jak biologia, chemia czy fizyka. Studia na kierunku lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwo, położnictwo czy farmacja cieszą się sporą popularnością. Każdego roku wielu maturzystów bierze udział w rekrutacji na fizjoterapię, dietetykę czy zdrowie publiczne. Dlaczego warto wybrać studia medyczne prowadzone w języku angielskim?

W trakcie studiów:

Studia medyczne to nie przelewki! Konkurencja jest wysoka już w trakcie rekrutacji na studia. Aby dostać się na medycynę czy farmację należy bardzo dobrze zdać maturę, a to dopiero początek. W przypadku innych kierunków, takich jak już od pierwszego semestru przyda się pogłębiona wiedza z biologii i chemii zdobyta w szkole średniej. Studenci kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, położnictwa czy fizjoterapii mogą liczyć na przyśpieszony kurs anatomii, który wymaga skupienia, systematycznej pracy i wielkiego zaangażowania. Co w zamian? Więcej chorób i schorzeń medycznych do nauki! Świetnie usystematyzowana wiedza jest podstawą do zaliczania kolejnych sesji egzaminacyjnych.

Program studiów medycznych obejmuje takie przedmioty jak:

  • historia medycyny.
  • biochemia z elementami chemii,
  • histologia z cytofizjologią,
  • genetyka z biologią molekularną,
  • fizjologia.

Gdzie studiować studia medyczne w języku obcym?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą studia medyczne w języku obcym?

Po studiach:

Absolwenci studiów medycznych prowadzonych w języku obcym mają ściśle określoną ścieżkę kariery. Byli studenci kierunku lekarskiego mają przed sobą jeszcze odbycie stażu oraz zrobienie specjalizacji, a reszta absolwentów może z powodzeniem szukać pracy w placówkach medycznych w Polsce, jak i na całym świecie.

Podobne wpisy