Diverse multiracial young people talking drinking coffee using devices in cozy office, multi-ethnic

Studia społeczne w języku obcym

Chciałbyś zgłębić zagadnienia związane z polityką społeczną, funkcjonowaniem administracji i organów Unii Europejskiej, a może zostać kulturoznawcą? Jeśli interesują Cię tego typu zagadnienia, studia społeczne są dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunków społecznych prowadzonych w języku obcym trzeba już na etapie matury wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego, niemieckiego lub innych języków. Wszystkie wykłady, ćwiczenia oraz konwersatoria są prowadzone w języku obcym. Kto będzie idealnym kandydatem na te studia?

W trakcie studiów:

Program studiów zależy oczywiście od wyboru konkretnego kierunku kształcenia. W trakcie zajęć studenci kierunków związanych z polityką i funkcjonowaniem społeczeństwa dowiadują się wszystkiego o administracji oraz prawie europejskim, biznesie międzynarodowym, a także współpracy największych potęg gospodarczych na świecie. Jeśli zdecydujesz się na studia związane z kulturą Europy, możesz liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu historii naszego kontynentu oraz funkcjonowania państw europejskich na przestrzeni wieków. Podstawą kultury każdego państwa jest szeroko rozumiana sztuka: literatura, malarstwo, rzeźba czy teatr, dlatego historii tych ważnych dziedzin nie zabraknie w programie studiów. Zaletą tej grupy kierunków jest język obowiązujący na wykładach i ćwiczeniach. Studiując w języku obcym, możesz liczyć na to, że już po pierwszym semestrze Twoja znajomość języka angielskiego i niemieckiego będzie zaawansowana.

Gdzie studiować studia społeczne w języku obcym?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą studia społeczne w języku obcym?

Po studiach:

Absolwenci studiów społecznych, administracyjnych i kulturowych mogą wybrać kilka dróg rozwoju dla siebie: od pracy w administracji państwowej i europejskiej po instytucje kulturalne na całym świecie. Dzięki znajomości języka obcego na poziomie zaawansowanym, absolwenci tej grupy kierunków studiów mogą współpracować na co dzień z obcokrajowcami, co otwiera im drogę do pracy firmach o zasięgu światowym.

Podobne wpisy