Currency Exchange

Studia ekonomiczne w języku obcym

Ekonomia, finanse i rachunkowość czy zarządzanie są jednymi z najchętniej wybieranych przez studentów kierunkami studiów. Absolwenci tych studiów mogą pracować na specjalistycznych stanowiskach i wykonywać prace związane z opracowaniem strategii marketingowych przedsiębiorstwa, zajmować się finansami firmowymi, a także zarządzać zespołem. To wszystko sprawia, że studia ekonomiczne to świetny start do pracy na stanowiskach kierowniczych. Szansę na rozpoczęcie kariery w międzynarodowych firmach lub poza granicami naszego kraju zwiększają się, jeśli absolwent ukończył studia prowadzone w języku angielskim.

W trakcie studiów:

Na studiach z zakresu ekonomii i zarządzania z pewnością przyda się analityczny umysł oraz naturalny talent do matematyki i statystyki. Bez znaczenia, czy wybierzesz klasyczne studia ekonomiczne prowadzone w języku angielskim czy te związane bardziej z zarządzaniem, zagadnieniami marketingowymi, możesz liczyć na sporą dawkę analityki oraz zagadnień matematycznych.

Studia ekonomiczne to także zagadnienia pokrewne, które dotyczą:

  • analizy ekonomicznej,
  • analizy finansowej przedsiębiorstw,
  • zarządzania kapitałem firmowym,
  • Audytu i controllingu,
  • Polityki gospodarczej,
  • Handlu międzynarodowego,
  • Opracowywania strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Gdzie studiować kierunki ekonomiczne w języku obcym?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadza kierunki ekonomiczne w języku obcym?

Po studiach:

Przed młodym ekonomistą drzwi działów finansów, audytu, księgowości czy marketing stoją otworem! Kończąc studia w języku angielskim, absolwenci posługują się językiem obcym na poziomie zaawansowanym, a także znają specjalistyczne słownictwo. Dzięki temu mogą pracować dla międzynarodowych firm, a także spróbować swoich sił poza granicami Polski.

Podobne wpisy