Developer connecting smartphone with laptop to work with codes

Studia informatyczne w języku obcym

Potrafisz myśleć analitycznie, bezbłędnie wyciągać wnioski, a do tego szybko się uczysz? Jeśli tak, to może warto pomyśleć o studiach informatycznych! Nie da się ukryć, że zainteresowanie tą grupą kierunków od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie, a mimo wielu chętnych na studia z zakresu programowania, specjalistów tej dziedziny nadal brakuje na polskim i zagranicznym rynku pracy. Dlaczego warto rozpocząć studia informatyczne w języku angielskim?

W trakcie studiów:

Studenci kierunków informatycznych nie tylko uczą się programować w najpopularniejszych językach. Ważnymi elementami programu studiów są także:

  • administrowanie bazami danych,
  • zarządzanie sieciami,
  • tworzenie aplikacji mobilnych,
  • zagadnienie związane z bezpieczeństwem portali oraz sieci.

Studenci kierunków informatycznych poznają najważniejsze zagadnienia związane z programowaniem IT, a w zależności od swoich zainteresowań, mogą rozwijać swoje umiejętności w wybranych dziedzinach. Studia informatyczne to przede wszystkim studia praktyczne, co oznacza, że teoria ustępuje tu praktycznemu podejściu do nauki programowania. Zaletą tej grupy kierunków jest prowadzenie wykładów i ćwiczeń w języku obcym, najczęściej w języku angielskim. Dzięki temu studenci już od pierwszego roku mają okazję szlifować swoją znajomość języka obcego!

Gdzie studiować studia informatyczne w języku obcym?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą studia informatyczne w języku obcym?

Po studiach:

Raczej nikomu nie trzeba uświadamiać, że absolwenci kierunków informatycznych są rozchwytywani na rynku pracy. Już po studiach mogą rozpocząć pracę jako administratorzy baz danych, konsultanci ds. IT, a także programiści stron www oraz aplikacji mobilnych. Po zdobyciu pierwszego doświadczenia zawodowego mogą liczyć na zarobki przekraczające średnią krajową. Dzięki znajomości języka angielskiego absolwenci kierunków informatycznych prowadzonych w języku angielskim mogą starać się o zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach na całym świecie.

Podobne wpisy