Reżyseria i produkcja gier wideo
Uwielbiasz gry? Ich twórcy muszą uwielbiać swoją pracę. Możesz do nich dołączyć, rozpoczynając studia na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. By dostać się na wymarzoną uczelnię musisz pokonać kilka przeszkód, jak w grze komputerowej. Pierwszą jest oczywiście zdanie matury z jak najlepszym wynikiem. Drugą, napisanie scenariusza gry, którą chciałbyś kiedyś stworzyć. Trzecią, najtrudniejszą, walka z komisją rekrutacyjną. By pokonać tego bossa musisz udowodnić, że twój koncept jest wyjątkowy, oryginalny i możliwy do zrealizowania. Zapraszamy do lektury!
Jeśli będziesz wyjątkowo dobry, wygrywasz i przechodzisz na wyższy level, jeśli nie, tracisz życie i odpadasz. Uwaga stanu gry nie można zapisać. Studia na Reżyserii i produkcji gier wideo trwają trzy lata. Zdobywasz po nich tytuł licencjata. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Łączą w sobie elementy wielu dziedzin wiedzy. Z jednej strony czeka cię żmudna przeprawa przez zawiłości informatyki, z drugiej rejs po szerokich wodach humanistyki. Na Reżyserii i produkcji gier wideo praktyka przeważa nad teorią. Mnóstwo ćwiczeń pozwoli ci poznać świat gier komputerowych w najdrobniejszych szczegółach. Będziesz mógł sam zaprojektować grę, sam napisać scenariusz, sam pokierować zespołem, sam zaprogramować silnik. Reżyseria i produkcja gier wideo czeka na ciebie.
W czasie studiów:
Staniesz oko w oko z grami wideo, i to nie jako widz, lecz, jako najprawdziwszy gamemaker. Na Reżyserii i produkcji gier wideo poznasz cały proces tworzenia gier, od podstaw, krok po kroku. Dokładnie przeskanujesz rynek gier wideo. Poznasz nowości wydawnicze i zapowiedzi. Gdy opanujesz podstawy, przejdziesz na wyższy poziom wtajemniczenia – nauczysz się wymyślać niezwykłe historie. Sam się przekonasz, że pisanie scenariusza przyszłej gry to nie bułka z masłem. Gdy wyćwiczysz wyobraźnię tak, że będzie na każde twoje zawołanie, zajmiesz się przelewaniem słów na ekran komputera. Na własnej skórze doświadczysz „uroków” programowania. Bez opanowania tej sztuki, nie zrobisz kariery w przemyśle gier wideo. Równocześnie zdobędziesz inne przydatne skillsy, o których zwykli śmiertelnicy mogą tylko pomarzyć. Oczywiście czuwające nad twoim rozwojem mądre głowy nie omieszkają przekazać ci wiedzy z zakresu prawa, historii sztuki, historii filmu, itp. Wszystko po to, byś nie stracił kontaktu ze światem rzeczywistym.
Gdzie studiować reżyserię i produkcję gier wideo?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek reżyseria i produkcja gier wideo?
Po studiach:
Na absolwentów Reżyserii i produkcji gier wideo czeka wiele ciekawych miejsc pracy. Spora grupa reżyserów znajdzie zatrudnienie choćby na planach filmów animowanych. Scenarzyści pokażą wartość w agencjach reklamowych, programistom zaproponują angaż uczelnie wyższe, urzędy, przedsiębiorstwa prywatne. Graficy wniosą sporo kolorytu między innymi do agencji reklamowych. Studenci Reżyserii i produkcji gier wideo na pewno nie mogą narzekać na brak zajęć. Każdy będzie mógł spokojnie spełniać się w tym, w czym czuje się najlepiej, przy okazji zarabiając spore pieniądze.