debt collection and tax season concept, time to pay concept

Prawo gospodarcze i podatkowe – uczelnie

Chciałbyś rozpocząć kierunek studiów, dzięki któremu zostaniesz specjalistą w zakresie prawa podatkowego, zagadnień ekonomicznych, a także obsługi transakcji handlowych przedsiębiorstwa? Jeśli szukasz interdyscyplinarnego kierunku kształcenia, łączącego zagadnienia biznesowo-ekonomiczne oraz prawnicze, to kierunek prawo gospodarcze i podatkowe jest dla Ciebie! Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów oraz gdzie absolwenci znajdują pracę? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Podstawą kształcenia są zagadnienia ekonomiczne oraz prawo gospodarcze. Ważnym elementem jest nauka języka obcego, obejmująca specjalistyczne słownictwo z obu dziedzin wiedzy. Studenci uczą się wszystkiego na temat:

  • nauk prawnych i ekonomicznych,
  • prawa gospodarczego,
  • prawa podatkowego w Polsce i w UE,
  • polityki podatkowej,
  • zasad przeprowadzania transakcji handlowych,
  • prawa handlowego.

Gdzie studiować prawo gospodarcze i podatkowe?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek prawo gospodarcze i podatkowe?

Po studiach:

Absolwenci prawa gospodarczego i podatkowego są specjalistami z zakresu prawa i ekonomii. Interdyscyplinarne wykształcenie zwiększa szansę na zatrudnienie na specjalistycznych stanowiskach w działach księgowości, finansów i obsługi transakcji handlowych. Znajomość zagadnień prawniczych i przygotowanie do pracy administracyjnej umożliwia rozpoczęcie pracy w państwowych urzędach, organizacjach pozarządowych.

Podobne wpisy