Kierunek operatorski – obraz multimedialny
Celem tych studiów jest wykształcenie doświadczonych operatorów obrazu, którzy będą umieli stanąć za kamerą, zmontować obraz w komputerze, nadać kolorytu starym filmom, wzbogacić produkcje audiowizualne w efektowne efekty specjalne, itp. Kandydaci muszą zaprezentować własny dorobek twórczy przed komisją rekrutacyjną. W teczce powinny znaleźć się prace osobiście zrealizowane. Mogą nimi być na przykład: rysunki, fotoscenariusze, etiudy, filmy krótkometrażowe, prezentacje multimedialne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
Studiowanie na kierunku Obraz multimedialny trwa trzy lata. Absolwenci uzyskują tytuł licencjata. Możliwe jest kontynuowanie edukacji na wyższym poziomie, na studiach o podobny profilu. Studia magisterskie (dwuletnie) poszerzają wiedzę i umiejętności nabyte na wcześniejszym etapie nauki. Jeśli studia magisterskie macie już za sobą możecie wybrać kursy lub szkolenia poruszające tematykę zbliżoną do studiów licencjackich na kierunku Obraz multimedialny. Niektóre uczelnie prowadzą rekrutację na studia podyplomowe.
W trakcie studiów:
Na kierunku Obraz multimedialny nie zaznacie chwili wytchnienia. Najpierw zaatakuje was Teoria, która nieźle przećwiczy wasze szare komórki. Przypomni wam w skrócie dzieje sztuki, szczegółowo wyłoży historię filmu, odkryje tajemnice człowieka, przekaże wiedzę z antropologii kultury, nauczy terminologii z dziedziny multimediów. Kiedy już na dobre wbije wam się do głowy, staniecie oko w oko z jej siostrą – Praktyką. Ta z kolei nie odpuści wam do ostatniego roku studiów licencjackich. Da wam nieźle popalić na zajęciach ze sztuki operatorskiej. Nauczy obsługi różnych urządzeń do rejestracji obrazu. Da w kość podczas warsztatów z kreowania wirtualnych przestrzeni 2D i 3D. Nauczy animacji komputerowej i efektów specjalnych. Przećwiczy na zajęciach z obróbki obrazu. Nauczy zapisu obrazu w różnych technologiach i edycji za pomocą wielu technik. Kiedy już będziecie mieli dość, Praktyka odpuści i zostawi was z tym, co macie. Wtedy do głosu dojdzie Doświadczenie. Ono z kolei będzie was męczyć na praktykach i na stażach w studiach filmowych, w telewizji, w agencjach reklamowych, i wszędzie tam, gdzie postanowicie wykorzystać nabytą w praktyce teorię. Gdy rozwiniecie własny warsztat już czekać na was będzie trzecia z sióstr – Kariera.
Gdzie studiować kierunek operatorski – obraz multimedialny?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek operatorski – obraz multimedialny?
Po studiach:
Na kierunku Obraz multimedialny Kariera zajmie się wami bardzo skrupulatnie. Jednych wyśle do telewizji lub na plany filmowe, by pracowali za kamerami. Drugich pośle do agencji interaktywnych, by „kręcili” reklamy. Część pokieruje w stronę studiów fotograficznych, do obróbki materiału wideo. Znacznej grupie da możliwość sprawdzenia się w branży gier komputerowych. Paru absolwentom kierunku Obraz multimedialny pozwoli działać na własny rachunek. Bronić was będzie zaciekle przed atakami czwartej z sióstr – Rutyny.