phoca thumb s promlogo

WIM dla Tuwima

Zwycięstwo w kategorii „Promocja Nauki” przypadło Szkole Głównej Handlowej, która na potrzeby konkursu przygotowała projekt Kafeteria Edukacyjna dla Licealistów. Laury zwycięzcy w kategorii „Promocja Uczelni” trafiły natomiast do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie opracowano projekt Good to know.

Warto zaznaczyć, iż wyróżnienia w obydwu kategoriach przypadły Politechnice Warszawskiej. Projekt WIM dla Tuwima”, który został zrealizowany na Wydziale Inżynierii Materiałowej zasługuje jednak na szersze przedstawienie…

Czy twórczość Juliana Tuwima kryje w sobie wiedzę z zakresu inżynierii materiałowej? Oczywiście, że tak! Mało kto wie, że Julian Tuwim był niespełnionym inżynierem, a jego lata młodości upłynęły pod znakiem przeprowadzanych doświadczeń, budowie maszyn i szerokim zainteresowaniu chemią i fizyką. Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej w bardzo nowatorski sposób połączył ze sobą nauki o profilu humanistycznym i ścisłym przygotowując program wykładów pod hasłem „WIM dla TUWIMA”.

Czy można jednak zainteresować młodego widza zagadnieniami z zakresu inżynierii materiałowej? Jest to przecież dziedzina, która nawet wielu osobom dorosłym jawi się jako trudna i niezrozumiała. To niełatwe zadanie udało się zrealizować dzięki połączeniu występu aktorów z Teatru Politechniki Warszawskiej z wykładem popularno-naukowym, który prowadził student WIM Michał Bardadyn.

Zwycięzcy otrzymali kampanie internetowe wartości wielu tysięcy złotych ufundowane przez GoldenLine, Centrum EFEKTY, portal Zadane.pl i Press Service oraz – jako nagrodę rzeczową – artystyczne „lampy promujące promienie” wrocławskiego artysty Leszka Chorążyczewskiego.

Podobne wpisy