Mid section of female graphic designer using graphics tablet at desk

Grafika

Grafika to kierunek, który uczy jak skutecznie używać słów, kolorów i obrazów, aby oddać konkretne przesłanie. Dobrze wyszkoleni i utalentowani graficy nie mają problemów z odnalezieniem się na rynku pracy, ponieważ znaczna część firm potrzebuje skutecznej reklamy, ta natomiast opiera się na dobrej grafice. Grafika jest jedną z podstawowych dziedzin sztuk plastycznych. Zależnie od jej funkcji dzielimy ją na artystyczną oraz użytkową. Osoba planująca rozpocząć studia w tym kierunku, powinna posiadać twórczy umysł, zdolności manualne, umiejętność zestawiania kolorów, oraz wyczucie kompozycji.

W pracy przyszłego grafika bardzo ważnym elementem jest pewność siebie i siła przebicia. Dobry grafik to nie tylko profesjonalista, ale także dobry menadżer, potrafiący sprzedać własny produkt. Dzięki technice komputerowej, mającej na celu wizualizację artystyczną rzeczywistości, można wyróżnić również grafikę komputerową, która obecnie jest coraz bardziej popularną dziedziną.

W trakcie studiów

Oprócz poszerzania wiedzy z takich zagadnień jak historia sztuki, estetyka, socjologia, marketing, teoria sztuki, studenci kształcą się także w ramach takich przedmiotów kierunkowych jak:

  • podstawy multimediów,
  • technika przetwarzania obrazu,
  • kreacja wizualna,
  • grafika warsztatowa i projektowa,
  • grafika informacyjna,
  • reklama.

Gdzie studiować grafikę?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek grafika?

Po studiach

Obecnie obserwuje się wzrost zapotrzebowania kadrowego na dobrych grafików, zwłaszcza takich, którzy potrafią posługiwać się nowoczesnym oprogramowaniem. Dlatego absolwent dobrej uczelni nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy w takich miejscach jak: telewizja, agencje reklamowe i graficzne, galerie sztuki, czy wydawnictwa.

Podobne wpisy