Sunset over Oia town on Santorini island in summer. Santorini, Greece

Gospodarka turystyczna

Gospodarka turystyczna to kierunek prowadzony tylko na kilku uczelniach w Polsce i skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje z zakresu szeroko rozumianej gospodarki turystycznej oraz chcą swobodnie poruszać się w branży turystycznej, zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Studenci uczą się jak przygotować strategię rozwoju turystyki w regionie, sformułować biznes plan dla własnej firmy, zbudować plan marketingowy hotelu, czy oszacować opłacalność inwestycji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku, zachęcamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Studenci zyskują wiedzę z zakresu ekonomiki i finansów turystyki, informatyki, geografii turystycznej, prawa, zarządzania i marketingu w turystyce.

Gdzie studiować gospodarkę turystyczną?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek reżyseria dźwięku sprawdź kategorie Hotelarstwo, turystyka, sport, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie.

Po studiach:

Absolwenci zyskują szeroki zasób wiedzy, który może być wykorzystany:

  • przy pracy specjalisty, doradcy, analityka lub menedżera w firmach turystycznych krajowych i zagranicznych,
  • w pracy na rzecz organizacji społecznych, stowarzyszeń i instytucji związanych z szeroko pojmowaną branżą turystyczną,
  • przy promocji i obsłudze turystycznej miast i regionów,
  • przy zakładaniu własnej firmy w branży turystycznej.

Podobne wpisy