Bas-relief and sculpture details in stone of Roman Gods and Emperors
|

Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska

Studia Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska mają na celu przekazanie wiedzy ogólnohumanistycznej pozwalającej na rozumienie społecznych procesów zachodzących we współczesnej Europie i na świecie, a także wiedzy w zakresie historii, sztuki, archeologii, filozofii i literatury krajów śródziemnomorskich wraz z poznaniem współczesnych języków basenu Morza Śródziemnego (j. włoski, j. hiszpański, j. grecki, j. arabski) oraz wiedzy z literatury i języków starożytnej Grecji i Rzymu. Jeśli jesteś zainteresowany tym kierunkiem, zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów: 

Przedmiotami jakich możesz spodziewać się na kierunku studiów Filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska są historia, historia sztuki, literatura i kultura regionu śródziemnomorza poczynając od antyku, kończąc na czasach współczesnych. W programie studiów na Filologii klasycznej i kultury śródziemnomorskiej jest możliwość podjęcia kształcenia w obrębie jednej ze specjalizacji: helleńskiej, italskiej, nowołacińskiej, arabskiej i biblijnej. 

Gdzie studiować kierunek filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska sprawdź kategorie Filologia klasyczna oraz Kulturoznawstwo i ochrona dóbr kultury.

Po studiach: 

Będąc absolwentem Filologii klasycznej i kultury śródziemnomorskiej będziesz miał możliwość znalezienia zatrudnienia w zawodach wymagających znajomości języków obcych i wymagających szerokich horyzontów intelektualnych oraz kreatywności w myśleniu. Czeka na ciebie praca w branży turystycznej, w administracji, a także w obszarze nauki i edukacji. Ponadto zdobyte wszechstronne wykształcenie humanistyczne pozwala absolwentom na podjęcie prac naukowych, popularyzatorskich i redakcyjnych we wszelkich dziedzinach humanistyki.

Podobne wpisy