The view over the bay of Kotor in Montenegro, Balkans

Filologia bałkańska

Studia na filologii bałkańskiej dają możliwość poznania ciekawej historii, różnorodności językowej i kulturowej krajów bałkańskich. W ostatnich latach zauważalne jest wyraźne ożywienie w kontaktach politycznych, gospodarczych i kulturalnych tych państw z Polską, co sprawia, że filologowie bałkańscy są pożądanymi i poszukiwanymi specjalistami w różnych dziedzinach. Kandydat wybierający się na filologię bałkańską powinien interesować się językami obcymi, a także posiadać zdolności humanistyczne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o studiach, czytaj dalej!

W trakcie studiów:

Studia te mają na celu zapoznać żaka z kulturą, historią państw bałkańskich oraz językiem, którego przede wszystkim będzie się uczył.

Gdzie studiować filologię bałkańską?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia bałkańska?

Po studiach:

Absolwent może pracować m.in. jako: – tłumacz dokumentów, literatury pięknej i naukowej, – specjalista w placówkach dyplomatycznych, instytucjach międzynarodowych oraz w strukturach międzynarodowych w Bośni i Kosowie, – osoba zajmująca stanowiska, na których niezbędna jest biegła znajomość języków bałkańskich (np. w turystyce).

Podobne wpisy