Business people analyzing documents and discussing business strategy at conference room.

Bezpieczeństwo w biznesie

Bezpieczeństwo w biznesie to jeden z najważniejszych elementów działalności każdej firmy. Wiedza z tej dziedziny pomaga w uniknięciu zagrożeń i strat. Wiemy o tym, bo skończyliśmy studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie. Śmiało możemy je polecić każdemu. Studia rozwijają wiedzę z wielu dziedzin i dają konkretne, specjalistyczne umiejętności, które są bardzo cenione na rynku pracy. Spece od bezpieczeństwa w biznesie cieszą się dużą estymą wśród prezesów i dyrektorów firm z różnych branż. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów?

Z ich doświadczenia korzysta mnóstwo przedsiębiorstw z kraju i z zagranicy. Dziś, gdy prowadzimy własną firmę, wiemy, co robić, by zażegnać sytuacjom kryzysowym. Tę wiedzę wynieśliśmy ze studiów. Dostaliśmy się na dobrą uczelnię, mając wysokie oceny na świadectwie maturalnym oraz nieco wiedzy z zakresu polityki, historii i ekonomii. Dlaczego wybraliśmy właśnie te studia? Bo oferta edukacyjna najbardziej przypadła nam do gustu. Szukaliśmy studiów interdyscyplinarnych, które poszerzą nasze horyzonty. Znaleźliśmy i nie żałujemy. Z perspektywy czasu wiemy, że było warto. Wy też możecie spróbować.

W trakcie studiów:

Na pewno dowiecie się wszystkiego, co związane jest z bezpieczeństwem w biznesie. Nauczycie się rozpoznawać zagrożenia, jakie mogą zniszczyć każde, nawet najlepiej prosperujące przedsiębiorstwo. Będziecie wiedzieć, jak zareagować w sytuacji, gdy szantażowany jest prezes dużej korporacji. Będziecie umieli zapobiec zagrożeniom wynikającym z niedostatecznej komunikacji interpersonalnej między poszczególnymi sekcjami firmy. Nauczycie się zabezpieczać system informatyczny przed atakami z zewnątrz, w tym przed cyberprzestępczością i terroryzmem internetowym. Wyciek pilnie strzeżonych informacji to jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń biznesowych wielu przedsiębiorstw i instytucji. Uzyskacie kompetencje do sprawowania kontroli nad przestrzeganiem przepisów BHP. Będziecie mogli także sprawdzić, w jaki sposób traktuje się pracowników. Z doświadczenia wiemy, że niezadowolony personel potrafi rozsadzić od środka każde przedsiębiorstwo. Wreszcie zdobędziecie umiejętności, które pozwolą wam w skuteczny sposób chronić finanse firm, firmowe budynki, w tym szczególnie ważne obiekty. Studiując bezpieczeństwo w biznesie zgłębicie wiedzę z dziedziny prawa, nauk społecznych, ekonomii czy administracji. Pozwoli wam to wykonywać swoje obowiązki z pełnym profesjonalizmem. 

Gdzie studiować bezpieczeństwo w biznesie?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek bezpieczeństwo w biznesie?

Po studiach:

Na wielu z was czekają atrakcyjne miejsca pracy. Administracja państwowa potrzebuje na przykład doświadczonych analityków w sztabach kryzysowych. Wiele firm zatrudni ekspertów od ochrony danych osobowych, specjalistów zabezpieczających informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce, itp. Perspektyw rozwojowych jest dla absolwentów bezpieczeństwa w biznesie co niemiara. Gospodarka rozwija się nieustannie. Agenci pokroju Jamesa Bonda, działający w sektorze biznesowym są bardzo potrzebni. Jesteśmy przekonani, że miejsc pracy w tej branży na pewno nie zabraknie.

Podobne wpisy