Scientist slicing fresh fish on table

Akwakultura i bezpieczeństwo żywności

Studia na kierunku Akwakultura i bezpieczeństwo żywności łączą w sobie wiedzę z zakresu funkcjonowania i ochrony ekosystemów wodnych oraz bezpieczeństwa żywieniowego człowieka. Student pozyskuje wiedzę z zakresu chowu i hodowli ryb oraz innych organizmów wodnych, a także sterowania tymi procesami, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa żywnościowego. Kto będzie idealnym kandydatem na ten kierunek studiów? Przede wszystkim osoba, dla której wiedza z zakresu biologii i chemii nie stanowi większego kłopotu. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej!

W trakcie studiów:

Studenci zaznajamia się również z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz z prawnymi i ekonomicznymi aspektami akwakultury i bezpieczeństwa żywnościowego

Gdzie studiować akwakulturę i bezpieczeństwo żywności?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek reżyseria dźwięku sprawdź kategorie Akwakultura i rybactwo oraz Bezpieczeństwo żywności.

Po studiach:

Absolwent może szukać pracy w:

  • przedsiębiorstwach związanych z akwakulturą i/lub bezpieczeństwem żywieniowym,
  • laboratoriach badawczych i kontrolnych instytucji związanych z akwakulturą, bezpieczeństwem żywnościowym, a także z ochroną środowiska.

Podobne wpisy