Valvestino Dam in Italy. Hydroelectric power plant.

Inżynieria i gospodarka wodna

Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu inżynierii gospodarki wodnej z uwzględnieniem specyfiki warunków hydrologicznych, hydraulicznych, hydrogeologicznych i ekologicznych. Idealnym kandydatem na ten kierunek studiów będzie osoba, która przede wszystkim wykazuje zainteresowanie taką tematyką jak ochrona środowiska czy zarządzanie nim. Z pewnością przydadzą się również: analityczny umysł, naturalny talent do przedmiotów ścisłych, a także analityczny sposób myślenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego kierunku studiów?

W trakcie studiów:

Student Inżynierii i gospodarki wodnej w trakcie nauki zdobywa wiedzę techniczną i przyrodniczą oraz przyswaja wiadomości z podstaw prawa, umożliwiające rozwiązywanie zadań projektowych, wykonawczych i kierowniczych. Uczy się stosować nowoczesne techniki komputerowe i narzędzia inżynierskie.

Gdzie studiować inżynierię i gospodarkę wodną?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek inżynieria i gospodarka wodna?

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę przy projektowaniu oraz wykonawstwie obiektów hydrotechnicznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest przygotowany do eksploatacji obiektów ochrony przed powodzią i suszą oraz obiektów inżynierii wodnej, a także do kierowania zespołami pracowniczymi.

Podobne wpisy