Food safety, vegetables

Bezpieczeństwo żywności

Głównym celem polityki UE w dziedzinie Bezpieczeństwa żywności jest zapewnienie jak najlepszej ochrony zdrowia ludzkiego i interesów konsumentów. Kierunek Bezpieczeństwo żywności ma za zadanie wykształcić jak najlepszych fachowców w tej dziedzinie. Bezpieczeństwo żywności to z pewnością przyszłościowy kierunek kształcenia. Każdy produkt przed tym jak trafi na półkę, musi przejść szereg testów sprawdzających oraz analizę składu. Absolwenci znajdą zatrudnienie w każdym zakładzie specjalizującym się w produkcji żywności roślinnej i zwierzęcej.

W trakcie studiów:

Zainteresowani tym kierunkiem studiów powinni wiedzieć, że przede wszystkim zdobywa się na nim wiedzę w zakresie zagadnień związanych z produkcją żywności modyfikowanej genetycznie, zasadami utrwalania, przygotowania, przetwarzania, pakowania, magazynowania, transportu i wprowadzania do obrotu żywności. Dodatkowo studenci zostają wykształceni w dziedzinie prawa żywnościowego oraz zasad racjonalnego żywienia i norm żywieniowych.

Gdzie studiować bezpieczeństwo żywności?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek bezpieczeństwo żywności?

Po studiach:

Absolwenci Bezpieczeństwa żywności są przygotowani do podjęcia pracy w sektorach gospodarki oraz instytucjach związanych z oceną jakości żywności i służbach sanitarnych. Odnajdą się również bez problemu na na stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego, zakładach zajmujących się pozyskiwaniem, przechowywaniem i dystrybucją żywności oraz żywieniem człowieka.

Podobne wpisy