Dyplomacja i stosunki konsularne
Absolwenci kierunku Dyplomacja i stosunki konsularne to osoby, które potrafią sprawnie poruszać się na arenie międzynarodowej, a co za tym idzie znają przynajmniej dwa języki obce. Jest to podstawa ukończenia takich studiów. Chciałbyś specjalizować się w protokole dyplomatycznym? Poznać zagadnienia związane z prawem gospodarczym obowiązującym na terenie Unii Europejskiej? A może dowiedzieć się czegoś o bezpieczeństwie międzynarodowym? Jeśli tak, to Dyplomacja i stosunki konsularne są dla Ciebie! Zapraszamy do dalszej lektury – dowiedz się czegoś więcej o programie studiów oraz perspektywach zatrudnienia.
W trakcie studiów:
protokół dyplomatyczny, współczesna dyplomacja, prawo gospodarcze Unii Europejskiej, korespondencja dyplomatyczna, bezpieczeństwo międzynarodowe, historia dyplomacji, sztuka dyplomacji, prawo dyplomatyczne i konsularne, kultura osobista, służba konsularna, dyplomacja dwustronna i wielostronna, sztuka rozwiązywania konfliktów;
Gdzie studiować dyplomację i stosunki konsularne?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek dyplomacja i stosunki konsularne?
Po studiach:
Po ukończeniu studiów na kierunku Dyplomacja i stosunki konsularne, absolwenci swoją dalszą ścieżkę zawodową mogą rozwijać w:
- organizacjach międzynarodowych tj. ONZ, NATO czy UE,
- służbach dyplomatycznych i konsularnych,
- administracji publicznej,
- wszelkich organach wewnętrznych i zewnętrznych polityki zagranicznej Polski,
- mediach.