Metal

Wirtotechnologia

Ukończenie makrokierunku Wirtotechnologia pozwala z powodzeniem patrzeć na rynek pracy. Studia pozwalają na zdobycie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej z zakresów nauk o metalach i pakietów programowych. Tak kompletna wiedza będzie mile widziana u przyszłego pracodawcy. Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, aby pozytywnie przejść przez proces rekrutacyjny? Jakie ćwiczenia i wykłady odbywają się w ramach programu studiów? Osoba z jakimi predyspozycjami poradzi sobie na tym kierunku? I wreszcie – czy Wirtotechnologia to wymagający kierunek?

W trakcie studiów:

Student podczas studiów zdobywa wiedzę z zakresu pakietów programowych takich jak: pakiety graficzne, bazy danych, CAD, CAE, CAM oraz wiedzę z przetwórstwa metali, technologii materiałowych i informatyki.  Zdobywa umiejętności łączenia własnych kodów zródłowych z kodami już istniejącymi.

Gdzie studiować wirtotechnologię?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek wirtotechnologia?

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę m.in. w przedsiębiorstwach posługujących się dostępnymi narzędziami informatycznymi do realizacji problemów technologicznych oraz w ośrodkach naukowych.

Podobne wpisy