Fleet of new heavy trucks. Transportation, shipping industry

Transport

Studia obejmują ważny dział gospodarki, przygotowując absolwentów do kierowania oraz organizowania działalności spedycyjnej i przewozowej. Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli dobrze czujesz się w dziedzinach matematycznych i technicznych. Jako student Transportu będziesz na co dzień stykał się z mechaniką i pojazdami. Odnajdziesz się tu także, jeśli interesują Cię zagadnienia organizacji i zarządzania, bo kierunek ten to także projektowanie systemów transportowych. Kandydaci na ten kierunek, oprócz ścisłych umysłów, muszą także odznaczać się dobrą organizacją.

Czego nauczą Cię studia na kierunku Transport?

Kierunek ten przygotowuje absolwentów do organizowania i kierowania działalnością przewozową, spedycyjną, obsługowo-naprawczą i inwestycyjną.

Przykładowe przedmioty w programie nauczania: matematyka, fizyka, ochrona patentowa, elementy prawa, marketing, rysunek techniczny, pojazdy lądowe, wytrzymałość materiałów, metrologia warsztatowa, badania operacyjne, podstawy konstrukcji maszyn, logistyka, systemy i procesy transportowe, elektrotechnika i elektronika, niezawodność i bezpieczeństwo systemów transportowych, organizacja i ekonomika przedsiębiorstw transportowych, urządzenia przeładunkowe.

Gdzie studiować transport?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek transport?

Absolwenci Transportu znajdują pracę w:

  • zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych,
  • zakładach eksploatujących pojazdy,
  • bazach transportowych przedsiębiorstw,
  • inspekcji transportu drogowego,
  • biurach projektujących systemy transportowe,
  • jednostkach naukowo-badawczych.

Podobne wpisy