Yacht on the sea

Jachting

Jeżeli chcesz znać się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych, a także na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu, to kierunek jachting jest idealny dla Ciebie. Na pierwszych dwóch latach prowadzone są zajęcia ogólne, w trzecim roku następuje podział i szczegółowy wybór kierunku. Jachting ma charakter międzykierunku, gdyż łączy on transport i oceanotechnikę. Zastanawiasz się, jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby dostać się na te studia? Jakie specjalizacja są prowadzone na tym kierunku? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Program studiów nie zamyka się do sal wykładowych, w planie jest prowadzenie zajęć w żeglarskich przystaniach, stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Studenci odbędą również podstawowe szkolenie żeglarskie, uprawniające do poprowadzenia niewielkiego jachtu lub łodzi motorowej. 

Gdzie studiować jachting?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek jachting?

Po studiach: 

Kierunek ma wyjątkową przyszłość, gdyż przemysł budowy jachtów i łodzi motorowych powinien w przyszłości się rozwijać, ponadto w Polsce jest dużo szlaków do uprawiania tego typu turystyki. Także na zachód otwiera się atrakcyjny system kanałów i rzek całej Europy. 

Podobne wpisy