Aerial view of airport. Airplane taxiing to runway before take off.

Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, który oprócz zdecydowanie ścisłego umysłu, wymaga też stałego doskonalenia się. Jest to bowiem dziedzina, która ewoluuje w szybkim tempie, a nowinki techniczne, bez których specjalista w tej dziedzinie nie może się obejść, pojawiają się dość często. Uczelnie, które rekrutują kandydatów na ten kierunek wymagają nie tylko wykazania się dużą wiedzą, ale i gotowością do poznawania skomplikowanych zagadnień związanych z budową, działaniem i obsługą maszyn powietrznych. Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Oprócz zgłębiania wiedzy w zakresie podstawowych dziedzin nauk ścisłych czyli matematyki, fizyki, informatyki i mechaniki, student zajmuje się również takimi przedmiotami jak: wytrzymałość materiałów, aerodynamika i termodynamika, budowa i projektowanie obiektów latających, wyposażenie pokładowe, grafika inżynierska i zapis konstrukcji. W ramach dalszego kształcenia uczelnie dają możliwość wyboru takich specjalności jak: silniki lotnicze, pilotaż, awionika, mechanika lotnicza, zarządzanie obsługa naziemną lub automatyka.

Gdzie studiować lotnictwo i kosmonautykę?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek lotnictwo i kosmonautyka?

Po studiach:

Absolwenci Lotnictwa i kosmonautyki znajdują pracę w:

  • lotnictwie cywilnym,
  • służbach naziemnych eksploatujących sprzęt lotniczy,
  • zakładach lotniczych, które zajmują się produkcją i remontowaniem maszyn lotniczych.
    Absolwenci tego kierunku, przygotowani do wykonywania zadań inżynierskich w nowoczesnych zakładach przemysłu lotniczego, powinni również posiadać umiejętności przenoszenia nowoczesnej technologii lotniczej do innych gałęzi przemysłu, takich jak technologie wytwarzania materiałów stosowanych w lotnictwie czy projektowanie oprogramowania lotniczego.

Podobne wpisy