phoca_thumb_s_pg-logo

Mikołaj kocha wszystkie grzeczne dzieci

 

Do 22 grudnia zbierane będą prezenty dla dzieci uczęszczających do trójmiejskich świetlic środowiskowych i mieszkających w rodzinnych domach dziecka. Cel jest jeden – przekonać samotne maluchy, że Mikołaj kocha wszystkie grzeczne dzieci. Każdy chętny ma szansę dołożyć własny gest na rzecz tej szlachetnej akcji.

 

Liczymy na to, że biuro samorządu zamieni się w jeden wielki magazyn prezentów. Misie, lalki, ciężarówki i lokomotywy, kredki, kolorowy papier, gry planszowe – każdy szczery prezent ma szansę trafić pod właściwy adres. Mile widziana jest również ładna, dziecięca odzież. Kosze na podarunki wystawiane są na wszystkich wydziałach.

 

Prezenty rozdane zostaną na spotkaniach wigilijnych. Wolontariusze przyznają, że najlepiej o sensowności ich działań świadczą okrzyki dzieci witających studentów obładowanych podarunkami i szczere podziękowania wychowawców.

 

Wiek, pochodzenie, uczelnia, na której studiujesz czy numer buta nie mają tutaj znaczenia – przekonuje Martyna Ropiak z Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej. – Każdy może pomóc, przyłączając się do akcji i podarować dzieciakom uśmiech w ten wyjątkowy wieczór. Już dzisiaj otwórz stare pudła z dzieciństwa i poszukaj ulubionej kiedyś lalki „Zuzi” czy kochanego pluszaka „Azora”. Czekolady, cukierki, mazaki czy kredki będą dodatkową niespodzianką.

Znajdź punkt zbiórki na swoim wydziale! Oddaj misia, nie bądź sknera! Akcja trwa do 22 grudnia 2010.
Więcej informacji na: www.rozdajemyusmiech.eu

 

Podobne wpisy