phoca_thumb_s_pg-logo

Koncert świąteczny w Politechnice Gdańskiej

 

Repertuar tegorocznego koncertu zawiera dzieła piękne i zróżnicowane stylistycznie. W programie: Polonez ze suity orkiestrowej „Chopiniana” Aleksandra Głazunowa, Koncert skrzypcowy A-dur op.8, cz. I Mieczysława Karłowicza, Scaramouche na saksofon i orkiestrę, cz. II Dariusa Milhauda oraz Tańce połowieckie Aleksandra Borodina.

Przed publicznością wystąpi Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz dwie utalentowane solistki: skrzypaczka Natalia Szmydt i saksofonistka Aleksandra Zabrocka – uczennice tejże szkoły. Pałeczkę dyrygenta obejmie Sylwia Janiak, która obecnie prowadzi orkiestrę gdańskiej szkoły muzycznej.

 

Inicjatorem tradycyjnych już koncertów świątecznych na naszej uczelni jest prof. dr hab. inż. Aleksander Kołodziejczyk, rektor PG kadencji 1996–2002, wykładowca w Katedrze Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym. To właśnie prof. Kołodziejczyk będzie gospodarzem koncertu, zaprezentuje sylwetki artystów.

 

Dzień później, 17 grudnia o godz. 14.30 rektor PG zaprasza wszystkich studentów, doktorantów i pracowników przed Gmach Główny na spotkanie opłatkowe „Kolęda na dobre święta”. Będą pastorałki, gorąca czekolada z bitą śmietaną, kruche ciasteczka, jemioła… I co najważniejsze – magiczna, świąteczna atmosfera.

 

Podobne wpisy