Testing natural cosmetics concept

Chemia kosmetyczna

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o stworzeniu własnej, autorskiej receptury kosmetycznej to studia na kierunku Chemia kosmetyczna są dla Was doskonałym wyborem. W czasie studiów zdobędziecie niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu chemii, botaniki, genetyki oraz kosmetologii. Wszystkie te informacje będą Wam niezbędne w przyszłej karierze i efektywnej pracy. Marzycie o wprowadzeniu na rynek nowych, rewolucyjnych kosmetyków, które na zawsze odmienią rynek? Studiujcie na kierunku Chemia kosmetyczna. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Na studiach zdobędziecie niezbędną wiedzę teoretyczną z dziedzin takich jak:

  • botanika,
  • chemia leków,
  • chemia i receptura kosmetyków,
  • elementy genetyki,
  • mikrobiologia i immunologia,
  • chemia organiczna,
  • chemia nieorganiczna,
  • chemia stosowana i zarządzanie chemikaliami.

Laboratoria pozwolą Wam na praktyczne wykorzystanie zdobytej w czasie wykładów wiedzy. Dzięki temu poznacie zasady tworzenia receptur kosmetycznych, współczesne metody wykorzystywane w analizie kosmetyków oraz metody badania ich skuteczności. Studia na kierunku Chemia kosmetyczna realizowane są na poziomie studiów I stopnia, w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym).

Gdzie studiować chemię kosmetyczną?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek chemia kosmetyczna?

Po studiach:

Unikalna i przekrojowa wiedza sprawia, iż absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w firmach z brany chemicznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Na absolwentów praca czeka również w firmach badawczych, specjalizujących się w analizie i procesie badania kosmetyków. Przedstawiciel firm kosmetycznych, chemicznych oraz farmaceutycznych – to kolejne stanowisko, które po zakończeniu studiów mogą objąć absolwenci. Dzięki wielu ścieżkom kariery studia na kierunku Chemia kosmetyczna można zaliczyć do kierunków przyszłościowych.

Podobne wpisy