Space illustration with moon and planet in space

Astrofizyka i kosmologia

O przyjęcie na kierunek Astrofizyka i kosmologia mogą ubiegać się absolwenci studiów I stopnia w zakresie nauk ścisłych i technicznych, zainteresowani głębszym poznaniem wszechświata i obiektów, które ten wszechświat wypełniają. Kosmologia zajmuje się wszechświatem jako całością, zaś Astrofizyka gwiazdami, galaktykami i innymi obiektami „zamieszkującymi” wszechświat. Głównym założeniem tych studiów jest wykształcenie przyszłych badaczy, którzy w przyszłości będą brać udział w badaniach, prowadzonych przez wiele polskich uczelni i instytutów.

W trakcie studiów:

Studenci kształcą się w zakresie astrofizyki, kosmologii, fizyki współczesnej, informatyki. Później wybierają specjalizację.

Gdzie studiować astrofizykę i kosmologię?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek astrofizyka i kosmologia?

Po studiach:

Studia są najczęściej przedbiegiem dla przyszłych doktorantów, kontynuujących naukę na studiach III stopnia. Absolwenci nie zainteresowani pracą naukową, mają możliwość wykorzystania w pracy umiejętności na przykład obróbki obrazu, co jest niezwykle przydatne w platformach multimedialnych. Dodatkowo istnieje możliwość zrobienia specjalności nauczycielskiej, aby później moc pracować w szkolnictwie.

Podobne wpisy