Jaipur the pink city of India

Biznes i polityka Indii

W trakcie studiów:

Biznes i polityka Indii to studia II stopnia, prowadzone w trybie dziennym i zaocznym.
W ciągu czterech semestrów studenci dogłębnie zapoznają się z problematyką indyjską.
W ramach wykładów i ćwiczeń poznają: system polityczny Indii, modele biznesowe funkcjonujące na rynku indyjskim, politykę gospodarczą tego kraju, lokalne prawo handlowe i gospodarcze oraz style i koncepcje zarządzania stosowane na rynkach azjatyckich.
Kierunek prowadzony jest we współpracy z uczelniami partnerskimi w Indiach i Nepalu. Studenci spędzają jeden semestr studiów na wybranej przez siebie uczelni, gdzie mogą w jeszcze większym stopniu zapoznać się z lokalną problematyką biznesowo-polityczną. Wykaz uczelni partnerskich: Jawaharlal Nehru University, University of Calcutta, Manipal University, University of Mumbai, TATA Institute of Social Science Mumbaj, Global Collage International, Tribhuvan University.

Gdzie studiować kierunek biznes i polityka Indii?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek biznes i polityka Indii?

Po studiach:

Absolwenci studiów II stopnia na kierunku Biznes i Polityka Indii mogą kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów podyplomowych z zakresu marketingu międzynarodowego, biznesu, ekonomii i zarządzania. Godnym polecenia pomysłem jest rozpoczęcie lub dalsze kontynuowanie nauki języka hindi. Znajomość tak rzadkiego języka w połączeniu z unikalną wiedzą biznesowo-polityczną zapewni w przyszłości doskonałe warunki do rozwoju kariery zawodowej w międzynarodowym otoczeniu. Absolwenci znajdą zatrudnienie w administracji publicznej, międzynarodowych korporacjach, firmach consultingowych, instytucjach UE.

Podobne wpisy