amw_jacht

AMW wystawia rejs na aukcję WOŚP

Chcąc pomóc dzieciom, Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała kilkudniowy rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40). Jest to jeden z najlepiej wyposażonych jachtów tej klasy w Polsce. Zwycięzcy będą mogli poznać podstawy żeglowania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dowiedzą się, na czym polegają praktyki żeglarskie studentów wojskowych AMW: praca na żaglach, wachta przy sterze. Na parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni, a na koniec otrzymają „Dyplom uczestnictwa w rejsie”. Termin rejsu musi mieścić się w okresie czerwiec – wrzesień. Trasa jest do uzgodnienia, natomiast w ubiegłym roku przebiegała następująco: Gdynia – Łeba – Rønne – Kołobrzeg – Władysławowo – Gdynia.

Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą zapozna się również z bazą dydaktyczno-naukową uczelni, spróbuje swoich sił na uczelnianych symulatorach. Spotka się także z rektorem-komendantem Akademii Marynarki Wojennej kontradmirałem dr inż. Czesławem Dyrczem. Rektor-Komendant jest obecnym grotmasztem Bractwa Kaphornowców, a pod żaglami dwukrotnie opłynął świat.

Zwycięzca aukcji musi mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie, zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu oraz ubezpieczenie NW na rejs. Podobne warunki musi spełniać osoba towarzysząca, wystarczy jednak, że będzie miała ukończone 12 lat.

Jacht typu Delphia 40 został zakupiony dla potrzeb realizacji szkolenia na morzu. Wybrano wersję 4. kabinową z dłuższym kilem. S/y „Admirał Dickman” to jeden z najlepiej wyposażonych nawigacyjnie jachtów tego typu w Polsce. Posiada długość 11,95 m i szerokość 3,94 m. Jacht oferuje 4 przestronne dwuosobowe kabiny, a także 2 dodatkowe miejsca w messie. Powierzchnia ożaglowania podstawowego to 78 m2 a dodatkowego 121 m2.

Podobne wpisy