phoca_thumb_s_pieniadz2

Miliony dla Politechniki Poznańskiej

– W strategii mamy zapisaną jedność miejsca – mówi „Gazecie” prof. Adam Hamrol, rektor Politechniki Poznańskiej. Do 2013 r. wszyscy przyszli inżynierowie studiować będą w kampusie na Piotrowie. W politechnicznym miasteczku nad Wartą pomieszczą się budynki dydaktyczne, laboratoria badaczy, akademiki. – W planach są park i baza sportowa. Zależy nam, by student, który rano przychodzi na uczelnię, nie miał ochoty jej opuszczać do wieczora – uśmiecha się rektor.
Pieniądze, które dziś otrzyma PP, pozwolą na realizację części tego planu. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekaże uczelni 87 mln zł na budowę Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej. – W kampusie mechanik będzie się spotykał z elektrykiem, elektryk z chemikiem – mówi Hamrol. – W takich warunkach łatwiej prowadzić interdyscyplinarne badania. Chcemy, by w przyszłości podziały między wydziałami były tylko formalnością.
Pieniądze przyznane są politechnice w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, chemiczne centrum to jeden z projektów kluczowych dla rozwoju regionu. – W dziedzinie chemii poznański ośrodek jest jednym z czołowych w kraju. A może dzięki tego typu inwestycjom kiedyś stanie się czołowym w świecie – prognozuje Hamrol.
źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Podobne wpisy